Door wie
Stichting Theater Zeevuh
Datum
9 - 11 mei 2025
Locatie
Volkstuindersvereniging Leijpark in Tilburg
Bijdrage Art-fact
Financiële bijdrage Presentaties € 1.750,00

Het project

Voorstellingen van Zeevuh ontstaan tijdens een intensief repetitieproces. Onder leiding van een professionele regisseur werken de spelers met oefeningen en opdrachten rond een gekozen thema – in dit geval de volkstuin. De spelers worden uitgedaagd om zelf ideeën, teksten en materiaal in te brengen, waarmee scènes en personages stap voor stap vorm krijgen. Vanaf januari 2025 werd er wekelijks gerepeteerd, totdat de definitieve voorstelling geleidelijk ontstond. De regisseur begeleidt dit proces en draagt de artistieke eindverantwoordelijkheid.

Deze keer stond het fenomeen ‘volkstuin’ centraal: een plek die wordt gezien als een mini-samenleving, waarin grote maatschappelijke thema’s op kleine schaal terugkomen.

Over de voorstelling

Zeven tuinders strijden om behoud van hun volkstuin. Aan het einde van de dag is iemand zijn geliefde tuin kwijt, want de wachtlijst is lang … Wat gaan de tuinders doen om hun tuin te behouden? Wat gaat het bestuur beslissen? We lieten ons deze keer inspireren door boeken, podcasts en diepgravend onderzoek op de tuin. Waar we ontdekten dat het daar niet anders aan toe gaat dan in de rest van Nederland.

Regie: Aaf Dohmen

Spel: Bart, Marjolein, Kees, Susan, Robert, Jacqueline en Maurits

 

Dit project werd mede mogelijk gemaakt dankzij de financiële bijdrage Presentaties van Art-fact.

Meer weten over de deze regeling? Kijk op de pagina over Financiële Bijdrage Presentaties